سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ يکشنبه ۳۱ شهريور
در جشنواره ترویج زایمان طبیعی و تغذیه با شیر مادر مطرح شد: تغذیه انحصاری با شیر مادر؛ زیربنای بقا و سلامت نوزاد
.

جشنواره ترویج زایمان طبیعی و تغذیه با شیر مادر با شعار «توانمندسازی والدین، تقویت تغذیه با شیر مادر؛ حال و آینده»، با هدف افزایش آگاهی مادران درباره اهمیت تغذیه با شیر مادر و تشویق آنها به شیردهی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون درمان دانشگاه با بیان اینکه بر اساس بیانیه سازمان بهداشت جهانی(who شیرخوارانی که از ساعت نخست تولد تا شش ماه از شیر مادر تغذیه کردند، بهترین شروع زندگی را دارند؛ تغذیه انحصاری با شیر مادر، زیربنای بقا و سلامت نوزاد است و تغذیه ای ضروری، بی نظیر و بدون جایگزین برای رشد و تکامل مغز کودک فراهم کرده و آنان را در برابر بسیاری از بیماری های تهدید کننده زندگی، حفظ می کند.

دکتر «عبدالخاق کشاورزی» افزود: با توجه به اجرای بسته خدمتی نوزاد سالم در بیمارستان ها و در نظر گرفتن عامل نوزاد سالم، بیش از 85 درصد نوزادان در ساعت نخست زندگی تماس پوست با پوست با مادر برقرار می کنند و شیردهی به نوزاد آغاز می شود که این امر، تاثیر بسزایی در تداوم شیردهی دارد.

او اظهار امیدواری کرد تمام دست اندرکاران در حوزه بهداشت و درمان، با توجه به اهمیت موضوع، تلاش روزافزون برای ترویج تغذیه با شیر مادر را ادامه دهند.

رییس اداره مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز ضمن تقدیر از دست اندرکاران در پیشبرد تغذیه انحصاری با شیر مادر، به ویژه ماماهای شاغل در بخش های زایمان به دلیل نقش مهم این گروه در ترویج تغذیه با شیر مادر، از تمامی مادران شیرده علاقمند به اهدای شیر برای ذخیره در بانک شیر مستقر در بیمارستان حضرت زینب(س) در راستای ارتقای سلامت نوزادان و سهیم شدن در برکات این امر خداپسندانه، دعوت کرد.

«ثریا شفیعی» افزود: همزمان با جشنواره ترویج زایمان طبیعی در تمام بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با همکاری کارکنان شبکه های بهداشتی و درمانی، همایش تغذیه با شیر مادر در راستای سلامت مادران و نوزادان، برگزار شد./105

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1398/05/23
تعداد بازدید:
286
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal