سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
خبر امروز/ 25 اسفند
.

اهدای یک دستگاه تست ورزش از سوی نیکوکار حوزه سلامت مهر

یک دستگاه تست ورزش از سوی یکی از نیکوکاران حوزه سلامت، به کلینیک تخصصی حضرت فاطمه الزهرا(س) شهرستان مهر، اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر کلینیک تخصصی حضرت فاطمه الزهرا(س) مهر گفت: این دستگاه با اعتبار 750 میلیون ریال از سوی خانواده مرحوم آیت الله «مهری» موسس بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) شهرستان مهر، اهدا شده است.

 

«اسماعیل هاشم زاده» افزود: اهدای این دستگاه که از ملزومات اصلی بخش بیماری های قلبی عروقی است و بهبود و اعتلای خدمت رسانی به مردم این شهرستان را در پی دارد.

او اضافه کرد: بدون شک این اقدام خیرخواهانه، باقیات صالحات برای مرحوم آیت الله مهری و خانواده این نیکوکار حوزه سلامت است.

آیین رونمایی و بهره برداری از این دستگاه با حضور فرماندار، رییس و اعضای هیات امنای بیمارستان، بخشدار مرکزی، سرپرست بیمارستان، پزشک متخصص قلب، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان، مدیر کلینیک، رییس و اعضای شورای خیرین تامین سلامت و شورای اسلامی شهرستان مهر، انجام شد./102

 

برگزاری جشن کودک در بیمارستان شهید چمران

آیین جشن کودکان کارکنان بیمارستان شهید چمران در سالن همایش های استاد دکتر محمد جعفر امامی، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر بیمارستان شهید چمران شیراز با بیان اینکه شور، نشاط و سرزندگی، از مهم ترین فاکتورهای سلامت جسم و روح است، گفت: خنده ها و شادمانی کودکان موثرترین راه حفظ سلامت آنهاست.

 

دکتر «حسین زارعی» افزود: با برنامه ریزی انجام شده از حدود دو ماه پیش، توانستیم شاهد برگزاری جشنی باشیم تا خانواده های کارکنان دلسوز بیمارستان، به همراه فرزندانشان دور هم جمع شوند و ساعات خوشی را پشت سر بگذارند.

در این آیین، برنامه های متنوعی مانند نقاشی بر روی صورت کودکان، اجرای موسیقی، گرفتن عکس های یادگاری، مسابقه حضوری و تئاتر عروسکی، برگزار شد./102

 

مهرورزی کارکنان بیمارستان حافظ به کودکان مبتلا به سرطان در آستانه سال نو

مدیر، مسوولان و کارکنان مرکز آموزشی درمانی حافظ با حضور در بیمارستان آنکولوژی امیر و عیادت از کودکان بستری در این بیمارستان، به آنان شادی هدیه کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر مرکز آموزشی درمانی حافظ گفت: با وجه نقد جمع آوری شده از غرفه غذای سالم بیمارستان حافظ که به نیت کمک به بیماران نیازمند بیمارستان امیر برپا شده بود، هدایایی برای کودکان بستری در بیمارستان امیر تهیه شد.

 

«محمدکاظم رحیمی» از مشارکت کارکنان مرکز آموزشی درمانی حافظ برای کمک به بیماران بیمارستان امیر با راه اندازی غرفه غذای سالم، تقدیر کرد.

«امیرحسین گنج کریمی» مدیر مرکز آموزشی درمانی آنکولوژی امیر نیز با قدردانی از حضور مدیر و کارکنان مرکز آموزشی درمانی حافظ در این بیمارستان و اجرای کار خداپسندانه کارکنان بیمارستان حافظ برای کمک به بیماران نیازمند بیمارستان امیر اظهار امیدواری کرد این کارهای خداپسندانه تداوم داشته باشد.

در این برنامه، از بخش های اطفال بیمارستان امیر بازدید و به تمامی کودکان حاضر در این بخش ها، هدایایی داده شد./102

 

در نشست تسهیلات نوروزی قیر و کارزین عنوان شد: تامین کامل مکمل ها، تجهیزات و دارو برای تعطیلات نوروز 98

نشست تسهیلات نوروزی شبکه بهداشت و درمان قیر و کارزین، با بررسی مهم ترین اولویت های سلامت مردم در ایام تعطیلات، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قیروکارزین در این نشست گفت: با تلاش ‌های انجام شده از سوی این مرکز، مکمل ها، تجهیزات و داروهای موردنیاز تهیه و در اختیار تمامی مراکز قرار گرفته است.

 

«احد امیری قرقانی» افزود: در زمینه اعزام بیماران نیز با بیمارستان قائم(عج) فیروزآباد هماهنگی لازم انجام شده تا به عنوان بیمارستان قطب، پذیرش بیماران و مصدومان به سادگی انجام شود.

او با بیان اینکه در تعطیلات نوروز، مراکز شبانه ‌روزی «کارزین» و «افزر» به صورت 24 ساعته و مراکز «مبارک آباد» و «هنگام» نیز، در تمامی روزهای تعطیل همانند روزهای عادی به ارایه خدمات می پردازند، ادامه داد: ارایه خدمات اورژانس و تامین آمبولانس برای عشایر نیز، با همکاری هلال احمر انجام می شود.

امیری قرقانی همچنین در زمینه آمادگی لازم مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان امام محمدباقر(ع) قیر برای چهارشنبه سوری، یادآور شد: مراکز خدمات سلامت، پزشکان و کارشناسان شهرستان، با آموزش های لازم درباره چهارشنبه پایانی سال، مردم را نسبت به خطرات پیش رو ناشی از حوادث این روز، آگاه می کنند./103

 

برگزاری جشنواره کودک و مصرف منطقی دارو در خرمبید

جشنواره کودک و مصرف منطقی دارو به همت واحد غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان و اداره آموزش و پرورش خرم بید، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس شبکه بهداشت و درمان خرم بید با تاکید بر اهمیت موضوع مصرف صحیح دارو در کودکان و آموزش به آنها گفت: آموزش در سنین کودکی و نونهالی به راحتی امکان پذیر بوده و موجب انتخاب روش صحیح و بهبود شیوه زندگی شده که این خود نوعی فرهنگ سازی است.

 

دکتر «علیرضا شریعتی» با تاکید بر پیشگیری از مصرف خودسرانه داروها افزود: دارو یک محصول با ارزش است که با صرف هزینه های زیاد تهیه می شود، اما روند مصرف دارو در کشور صحیح نیست و نیاز به تغییرات و فرهنگ سازی از سطوح پایین به ویژه کودکان دارد.

او ادامه داد: این جشنواره علاوه بر بعد علمی دارای ابعاد فرهنگی نیز بود، که با استقبال پرشور دانش آموزان برگزار شد، همچنین اجرای نمایشنامه با موضوع مصرف منطقی دارو و اجرای سرود دانش آموزان از دیگر برنامه های این جشنواره بود و از دانش آموزان و آثار برگزیده تقدیر شد.

این جشنواره با حضور رییس شبکه بهداشت و درمان، رییس آموزش و پرورش، کارشناسان دارو و غذا و همچنین دبیران مدارس مقاطع ابتدایی دخترانه و پسرانه این شهرستان، برگزار و آثار دانش آموزان به نمایش گذاشته شد./103

 

آغاز طرح سلامت نوروزی در مرکز بهداشت شهدای انقلاب

رییس مرکز بهداشت شهدای انقلاب، از آغاز اجرای طرح ضربتی سلامت نوروزی در این مرکز، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «حمیدرضا قاسم پور» گفت: این طرح از بیستم اسفند تا بیستم فروردین با هدف تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، مراکز اقامتی و تفریحی، اماکن زیارتی و ارتقای بیشتر شاخص های بهداشتی، اجرا می شود.

 

مسوول واحد سلامت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب نیز گفت: بر اساس روال سال های گذشته طرح سلامت نوروزی با حضور تمامی کارشناسان بهداشت محیط با به کارگیری تمام توان برای نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی حساس، اماکن عمومی در گروه های مختلف، به صورت شبانه روزی اجرا می شود.

مهندس «محمدحسین کیانفر» افزود: در این طرح کارشناسان بهداشت محیط ضمن بررسی وضعیت بهداشت فردی، ساختمانی، لوازم و تجهیزات با استفاده از تجهیزات پرتابل اقدام به سنجش موارد مختلف از جمله دمای یخچال، فریزر، سردخانه و همچنین بار میکروبی سطوح و میز کار، سنجش کیفیت روغن مصرفی و شورسنجی می کنند و اقدامات و آموزش های لازم نیز ارایه می شود.

او با اشاره به ثبت تمامی بازدیدها به صورت آنلاین در سامانه جامع بازرسی گفت: یکی از اهداف اجرای این طرح، کنترل مواد غذایی مصرفی و مواد اولیه است و در این راستا نمونه برداری مواد غذایی حساس از سوی کارشناسان بهداشت محیط انجام و به آزمایشگاه مرجع مواد غذایی، ارسال می شود.

مسوول واحد سلامت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب ادامه داد: کارشناسان بهداشت محیط در این طرح علاوه بر بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، از پارک ها، مراکز اقامتی، تفریحی و زیارتی نیز بازدید و موارد نقص را به صورت کتبی به سازمان های مربوطه اعلام می کنند.

کیانفر از تمام متصدیان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی خواست برای حفظ سلامت همشهریان و مسافران نوروزی، ضمن رعایت تمام مفاد قانون اصلاح ماده 13، هشدارهای بازرسان را جدی گرفته و اقدامات لازم را برای رفع نواقص بهداشتی موجود انجام دهند.

او به همشهریان و مسافران نوروزی توصیه کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، موضوع را برای پیگیری به سامانه 190 اطلاع دهند./102


گرامیداشت روز جهانی کلیه در بیمارستان نمازی

مراسم گرامیداشت روز جهانی کلیه به همت گروه نفرولوژی کودکان در بیمارستان نمازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرپرستار بخش نفرولوژی کودکان با اعلام این خبر گفت: مراسم جشن روز جهانی کلیه با حضور و همکاری استادان بخش نفرولوژی کودکان، دستیاران تخصصی و فوق تخصصی، دانشجویان، پرستاران این بخش و سرپرستار بخش دیالیز اطفال برگزار شد.

 

«زهرا درستکار» افزود: در این مراسم که با شعار «سلامت کلیه برای همه»، با هدف آگاهی دادن به بیماران کلیوی و پیشگیری از بیماری های کلیه برگزار شد، تعدادی از بیماران با خانواده هایشان نیز، حضور داشتند.

دکتر«میترا بصیرت نیا » فوق تخصص کلیه اطفال نیز در این مراسم شرکت کنندگان را با اهمیت رژیم درمانی و رعایت تغذیه در

کنترل فشار خون و قند خون بیماران کلیوی، آشنا کرد.

حضور استادان در اتاق بازی کودکان همراه با توزیع هدایایی برای کودکان این بخش با همکاری یکی از موسسه های خیریه، از دیگر برنامه های این مراسم بود./103

 

گرامیداشت روز شهید در گلزار شهدای شیراز

به مناسبت گرامیداشت روز شهید، کارکنان مرکز آموزشی درمانی ابن سینا به همراه کارکنان بیمارستان استاد محرری، با شهدا بیعت دوباره کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر مرکز آموزشی درمانی ابن سینا گفت: همه افراد جامعه در روزهای پایانی اسفند، در تهیه و تامین نیازهای ضروری و اساسی زندگی هستند، اما در میان این جنب و جوش و شور و علاقه برای آماده شدن آغاز سال جدید، باید یادمان باشد که سلحشورانی برای تحقق آرامش امروز ما، از گرانبهاترین و بالاترین سرمایه خود گذشتند و با حضور در جنگ تحمیلی و تحمل سخت ترین دشواری ها، در برابر تجاوز و خودخواهی های دشمنان ایستادند و از مرز و بوم کشورمان دفاع کردند.

 

«علی شجاعی» افزود: کارکنان دو مرکز درمانی ابن سینا و استاد محرری با هدف پاسداری شایسته ارزش های اسلامی، اعتقادی، نظامی و آرمان های امام و شهدا گردهم آمده تا با تلاش مضاعف در راستای ترویج ایثار و شهادت و همچنین شناخت و کسب معرفت از شهدا، گام بردارند.

حجت الاسلام «حجت الله نوایی» کارشناس فرهنگی حوزه معاونت فرهنگی دانشگاه نیز در جمع شرکت کنندگان در این برنامه، با گرامیداشت روز شهید و تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم معنوی گفت: شهدا با اهدای خون خود، به دشمنان اسلام نشان دادند در جایی که به اعتقادات و ارزش های اسلامی بی احترامی کنند یا برای کمرنگ کردن این ارزش ها، توطئه کنند، حاضرند از والاترین و شیرین ترین سرمایه خود یعنی جانشان بگذرند، اما یک قدم از آرمان و اهدافشان که در اسلام تعیین و تبیین شده است، کوتاه نیایند.

این مراسم در گلزار شهدای شیراز برگزار شد./103


 تقدیر از فعالان ورزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشکده پرستاری آباده در آستانه سال نو

همزمان با روزهای پایانی سال 97، فعالان ورزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشکده پرستاری حضرت زهرا(س) آباده تجلیل شدند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در واپسین روزهای پایانی سال 1397و ولادت حضرت علی (ع)، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشکده پرستاری حضرت زهرا(س) آباده با برپایی جشنی به استقبال بهار رفتند.

دکتر توکلی در این مراسم ضمن تبریک این ایام، از دانشجویان خواست تا فرصت های تحصیلی را برای دانش اندوزی مغتنم شمارند.

 

حجت الاسلام و المسلمین «هادی علیزاده» مسوول فرهنگسرای دفتر نهاد رهبری در دانشکده پرستاری حضرت زهرا(س) آباده نیز دیگر سخنران این آئین بود که با دانشجویان پیرامون مسایل دوران جوانی از قبیل ازدواج سالم سخن گفت.

تقدیر از فعالان ورزشی، فرهنگی و دانشجویی از دیگر برنامه های این آئین بود./101

 

تقدیر رئیس دانشکده پرستاری حضرت فاطمه(س) از تلاش های اساتید و کارکنان در سال 97

رئیس دانشکده پرستاری و مامایی حضرت فاطمه(س) در نشست پایان سال با اساتید و کارکنان این دانشکده، از تلاش های آنان در سال 97، تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «کاملیا ترابی زاده» ضمن آرزوی سالی خوش برای یکایک اعضای این دانشکده، پیرامون اقدامات انجام شده در سال 97، با اساتید و کارکنان تبادل نظر کرد.

 

معاون آموزشی دانشکده نیز با اشاره به دستاوردهای آموزشی در سال 97، ارتقای جمعی از اساتید به مقطع دکتری، ارتقای تعدادی از اساتید به مرتبه دانشیاری و به کارگیری اساتید جدید در رشته های مختلف را بخشی از این دستاوردها برشمرد.

دکتر «فاطمه ویزشفر» پرورش حرفه ای دانشجویان را یکی از مهمترین بخش های حوزه معاونت آموزشی دانست که بایستی به آن توجه بیشتر نشان داد.

 

دکتر «زهرا خادمیان» معاون فرهنگی دانشکده پرستاری و مامایی حضرت فاطمه(س) نیز با معرفی ایستگاه های راه اندازی شده از قبیل ایستگاه قرآن، ایستگاه کامتان شیرین، ایستگاه پیک بشارت، ایستگاه ایده نگاری دورهمی، ایستگاه کافه کتاب، ایستگاه تجلی نور و ایستگاه ورزش، از اساتید و کارکنان خواست تا در این زمینه مشارکت داشته باشند./101

پایان خبر

 
 

تاریخ:
1397/12/25
تعداد بازدید:
475
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal