سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ يکشنبه ۳۱ شهريور
بیانیه کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مناسبت یوم الله 22 بهمن
.

کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با ارسال بیانیه ای جداگانه به مناسبت یوم الله 22 بهمن، این روز را گرامی داشتند.

 

بیانیه کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه به مناسبت یوم الله 22 بهمن

کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با ارسال بیانیه ای به مناسبت یوم الله 22 بهمن، این روز را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در متن این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

والفجر *والیال عشر* والشفع و الوتر* و اللیل اذا یسر


فاصله شب تاریک حکومت طاغوت تا صبح روشن فجر صادق انقلاب اسلامی، ده روز خدایی بود، که شبهایش همه شب قدربود، آری ... دهه فجر انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) رویداد بزرگی است که در دهه های پایانی قرن بیستم معادلات منطقه و جهان را متغیر ساخت و شگفتی ساز بزرگ قرن نام گرفت
.

در دوره پهلوی ها کشور ایران استقلال خود را از دست داد و زیر سلطه آمریکا و انگلیس قرار گرفت، فساد و بی بند و باری اخلاقی و اقتصادی به اوج خود رسید و لایحه ها و قراردادهای ننگین توسط شاه و درباریانش به امضاء رسید. میراث طبیعی و خدا دادی و میراث ملی و تاریخی ایرانیان توسط بیگانگانی چون فرانسه، انگلیس و آمریکا به تاراج رفت.
در چنین شرایطی بود که ملت ایران به رهبری امام خمینی (ره) قیام می کنند، برای استقلال ملت، آزادی ملت و اسلام ملت، همان اسلامی که هویت ایرانیان بود و به عبارتی علل و عوامل اصلی پیدایش انقلاب اسلامی به لحاظ ایدئولوژیک ریشه در تاریخ نهضت های انبیاء و آیین اسلام داشته است و بر گرفته از نهضت سرخ عاشورای امام حسین(ع) است، این انقلاب یک نوآوری بزرگ تاریخی بود که ملت ایران به رهبری امام خمینی (ره) در تاریخ بشریت به ثبت رساند. همان انقلابی که اندیشمندان و جامعه شناسان بزرگ جهان آن را متفاوت ترین انقلاب قرن نامیده اند.

روز 22 بهمن روز فرخنده ای است که حق بر باطل و حزب الله بر طاغوت و طاغوتیان پیروز شد و این پیروزی طلوع خورشید استقلال و آزادی بر کشور و انفجار نور بود. روزی که دست بیگانگان و در رأس آن ها آمریکا و انگلیس از ایران بریده شد و نسیم اسلام و آزادی وزیدن گرفت و نوای استقلال آزادی جمهوری اسلامی بر وطن طنین انداز شد و از آن سال تاکنون هر سال ایرانیان در این روز به جشن می پردازند و با آرمان های امام خود تجدید بیعت می کنند.

ویژگی برجسته این انقلاب مردمی بودن آن است و به عبارتی سرمایه هر نظامی مردمش هستند و روز 22 بهمن روز نمایش شکوهمند این حضور است، شرکت مردم در راهپیمایی ها جلوه ای برجسته از بیعت مردم با نظام جمهوری اسلامی است، حضور مردم در خیابان ها تجسم عینی و محسوس حضور ملت و پشتیبانی از آرمان های انقلاب است، چیزی که هیچ تحلیلی و هیچ تحلیلگری نمی تواند آن را نفی کند، حضوری که هر سال تکرار می شود و هر بار همچون صاعقه ای در وجود دشمنان و بد خواهان انقلاب نشسته و آن ها را آزرده می کند. همگان را دعوت می کنیم که چون هر سال در این راهپیمایی با شکوه و بزرگ که تجدید بیعت با آرمان های انقلاب اسلامی است شرکت کنند، چرا که این روز، روز برائت از دشمنان و وفاداری به انقلاب اسلامی است، روز استکبار ستیزی و استعمار ستیزی است. روز وحدت ایرانیان است که با هم الله اکبر گویان فریاد می زنند که نه تحریم و نه تهدید می تواند آن ها را از آرمان های انقلاب اسلامی شان و جانشین شایسته امام خمینی (ره)، امام خامنه ای (دام ظله العالی) دور کند.

22 بهمن روز پیروزی خون بر شمشیر بر همه ایرانیان و مسلمانان جهان مبارک باد.

وعده تجمع دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز برای پیوستن به صفوف باشکوه راهپیمایی بیست و دوم بهمن، ساعت 9 و پانزده دقیقه صبح دوشنبه، بیست و دوم بهمن 97، از مقابل ساختمان دانشکده پزشکی، واقع در میدان امام حسین(ع) خواهد بود.

بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

بهمن 1397

 

بیانیه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مناسبت 22 بهمن

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به مناسبت 22 بهمن با ارسال بیانیه ای این روز را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در متن این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ

و می‌خواهیم بر آنان که در زمین ضعیف شمرده شدند منت نهیم و ایشان را پیشوایان و وارث زمین قرار دهیم - 5 قصص

تاریخ غرورآفرین ملت بزرگ ایران دفتری است مملو از اوراق درخشان که پیروزی انقلاب اسلامی در بیست و دوم بهمن ماه، شاه بیت آن می‌باشد.

انقلابی که نه یک رویداد سیاسی صرف، بلکه پدیده ای معنوی و اشراقی در عالم وجود بود، خارج از حوزه تفکر و تمدن غربی و بیرون از جغرافیای قدرت ابرقدرت های جهانی است و همین تفاوت های ماهوی سرآغاز درگیری دنیای شرک و کفر با انقلاب است.

دشمنی هایی که ذره ای و لحظه ای قطع یا کمرنگ نشد، اما علی رغم تمام این کارشکنی ها و تحریم های دنیای استکبار با مجاهدت و ایثار تمامی اقشار مردم این مرز و بوم به رهبری داهیانه بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری قله های عزت، سربلندی و پیشرفت را یک به یک به تسخیر درآوردیم.

اما با این‌ حال باید دو حقیقت را پذیرفت که انقلاب ما امری تدریجی است نه دفعی و اینکه انقلاب مانند سایر مناسبات اجتماعی امری ثابت و بدون تغییر نیست و امکان تحریف و تغییر دارد و اینجاست که تازه رسالت ما آغاز می‌ شود و فصلی نو در بزرگداشت این واقعه ایجاد می‌ گردد که تلاش مجدانه ما برای تحقق و اجرای کامل انقلاب را طلب می‌ کند و همچنین، بازخوانی و تکرار آرمان ‌هایی که بر اساس آن قیام شکل گرفته است، زیرا که فراموشی آرمان ‌ها، انقلاب را به ضد خود تبدیل می‌ گرداند.

راهپیمایی 22 بهمن نه یک راهپیمایی معمولی یا فستیوالی شبیه سایر مراسمات معمول دنیاست، بلکه مجموعه ‌ای از پیام‌ ها و ارزش‌ ها و آرمان‌ ها است.

برای دوستان پیام آور دوستی، همدلی و وحدت و تاکیدی مجدد بر خوانش آرمان‌ ها و ارزش ‌ها و برای دشمنان یأس آور و دهشتناک است؛ زیرا که این مردم نشان می‌ دهند، ذره ‌ای از اصول و آرمان ‌های خود عدول نکرده ‌اند و نخواهند کرد.

دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ضمن تجدید میثاق با بنیان ‌گذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری، کما فی السابق با حضور در صحنه‌ های گوناگون همچون گذشته، این بار نیز مانند قطره‌ ای به اقیانوس منسجم و پرشور مردم در راهپیمایی بزرگ 22 بهمن می‌ پیوندد و دست در دستان پُرمهر دیگر اقشار مردم شریف گذاشته و با دعوت از امت شهیدپرور شهر شیراز، علی‌ الخصوص جامعه‌ پزشکی، اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی را به حضور عالمانه و آگاهانه در صحنه فرا می‌ خواند.

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

نمایش فیلم
تاریخ:
1397/11/21
تعداد بازدید:
222
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal