سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
معاونان دانشگاه روز دانشجو را گرامی داشتند
.

 معاونان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با ارسال پیامی، روز دانشجو را گرامی داشتند.

 
پیام معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه به مناسبت روز دانشجو

دکتر «کوروش عزیزی» معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه در پیامی، 16 آذر روز دانشجو را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در این پیام آمده است:

جنبش دانشجوئی در کشور ما در تاریخِ ثبت شده و شناخته شده‌ خود، همیشه ضد استکبار، ضد سلطه، ضد استبداد، ضد اختناق و به شدت عدالتخواه بوده است. «مقام معظم رهبری»

درود می فرستم به روح همه شهدای دانشجوی کشورمان به ویژه شهدای دانشجوی هشت سال دفاع مقدس و همچنین سه شهید بزرگواری که جانفشانی و ایثار آنان، این روز از 365 برگ دیگر تقویم را ماندگار و جاودانه ساخت؛ شهیدان بزرگ نیا، قندچی و شریعت رضوی که از زندگی و رفاه آینده خویش گذشتند و زیر بار ظلم نرفتند و فریاد عدالت طلبی و ستم ستیزی دانشجویان و فرهیختگان کشور را برای همیشه در دل تاریخ ثبت کردند.

در واقع آنچه که دانشجو و مجامع دانشجویی را از سایر نهادهای مطالبه گر و سیاسی کشور مجزا می سازد، در کنار جوانی و نیروی تازه، همین تمیز خالصانه حق و باطل بر اساس فطرت پاک جوانی و گرایش فطری او به سوی آزادی و سر خم نکردن در برابر فشار و زور است.

اصولا دانشجویی که تک بعدی بوده و صرفاً دانشگاه را محلی برای تحصیل صرف می داند و آن را فقط و فقط مرکزی علمی و غایت هدف خود را کسب مدرک می داند، مورد نظر نبوده و نگاه من اصولا به دانشگاه و دانشجویی نگاهی متفاوت و دگرگونه است و پرداختن به امور فرهنگی و هنری، ورزش و تربیت بدنی، پژوهش و امور صنفی، حضور در همایش ها و کرسی های آزاد اندیشی و صد البته مطالبه گری را از ارکان اصلی و لاینفک دانشجویی می دانم، چرا که حضور در این عرصه ها می تواند از یک دانشجو، فردی را بسازد که در آینده کشور و در ابعاد مختلف وجودی نسل آینده تاثیرگذار بوده و می تواند نسل بعدی بهتری را نیز تربیت نماید؛ اصولا دانشجویی که در بطن مسائل کشوری و جهانی حضور نداشته و بی اطلاع باشد، نمی تواند ستونی برای یک خانواده و فرد مفیدی برای کشورش باشد.

البته لازم است تا در همین جا اعلام کنم که چه در دولت تدبیر و امید و چه در هر دولت دیگری با هر نگرش و سلیقه سیاسی، دانشجوی سیاسی؛ آری ولی دانشجوی سیاست زده و سیاست باز هرگز!!!

چرا که اگر یک دانشجو که بواسطه جوانی و فطرت پاک و خلوص نیت، خود را آلوده به سیاست بازی و در واقع باندبازی نماید، بر سر حق پا می نهد و برای بر کرسی نشاندن هم اندیشان خود حتی خدای ناکرده مرتکب پایمالی حق و برقراری باطل می گردد.

نباید فراموش کرد که در بیش از یک قرن اخیر و در تمامی ملل دنیا، همه تحولات و دگرگونی های جامعه نوین حداقل یک ریشه در دانشگاه داشته اند و انقلاب اسلامی ما خود یکی از بهترین مثال های ممکن برای اثبات این قضیه باشد؛ شاید بتوان یکی از ریشه های انقلاب اسلامی را در 16 آذر 1332 یعنی 25 سال پیش از پیروزی انقلاب و 10 سال پیش از وقایع تاریخی 1342 یافت و به جرات می توان گفت که نطفه های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی، در دانشگاه تهران و در شانزدهمین روز از آذر ماه 1332 و فقط چند ماه پس از روزهای پر التهاب 28 مرداد همان سال، بسته شد.

جنبش دانشجویی دارای ویژگی های خاص خود بوده و همین ویژگی هاست که آن را از سایر فعالیت ها و جنبش های مطالبه گر اجتماعی مجزا و متمایز می نماید که به اختصار می توانم به آرمان خواهانه بودن، عدالت طلبانه بودن، استبداد و استکبار ستیز بودن، فراگیر و اطلاح طلبانه بودن این جنبش اشاره نمایم.

اما شاید بزرگترین ویژگی یک جنبش دانشجویی، همان برخورداری از انرژی بی حد و حصر جوانی بوده که به راحتی قابل فرونشاندن نیست و از همین روست که جنبش ها و مطالبات دانشجویی همیشه به ثمر نشسته است ولو آنکه مدت های مدید در سکوتی ظاهری به سر برده و حتی چند دهه دیرتر شاهد ثمردهی آن بوده باشیم.

روز دانشجو ماهیتی استکبارستیز و ضد استبدادی و مخالف استثمار دارد و هیچکس حق استحاله و بدل سازی برای آن را نداشته و ندارد، کسی حق ندارد این روز بزرگ و تاریخی و ملی کشور ما را تبدیل به جولانگاه طنز و تفریح و خنده بازار و نمایش و... نماید، برای این امور که مخالفتی هم با آن ندارم زمان های دیگری نیز وجود دارد، ولی 16 آذر برای همیشه و در همیشه تاریخ روز مبارزه با استبداد و استکبار و استثمار بوده و خواهد ماند و هیچ گروه و دسته و اندیشه ای حق تصاحب و تبدیل آن را نداشته و ندارد.

استحاله و تغییر ماهیت 16 آذر، خیانتی بزرگ و نابخشودنی است به تمامی خون های پاک دانشجویانی که برای به دست آوردن و حفظ استقلال و آزادی و نظام انقلابی کشور ما ایثار نموده و ارزشمندترین متاع خویش یعنی جان خود را بر کف اخلاص و ارادت نهاده اند و به پیشگاه اسلام و ایران تقدیم داشته اند.

در پایان، بر خود فرض می بینم تا از همه دانشجویان عزیز، با هر اندیشه و تفکر و عقیده و هر سلیقه سیاسی و فرهنگی که دارند، دعوت نمایم تا در زیر چتر نظام شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گرد هم آمده و با حفظ اعتقاد و عقیده خویش و با احترام به عقاید و اعتقادات سایرین، خواب شوم دشمنان که فقط از طریق ایجاد تفرقه و اختلاف قابل دسترس می باشد را آشفته ساخته و نقشه نحس آنان را نقش بر آب سازند.

دست خداوند، بالاترین دست هاست.

دکتر کوروش عزیزی

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 

معاون درمان دانشگاه سالگرد حماسه 16 آذر را به جامعه دانشگاهی و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز تبریک گفت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با ارسال پیامی، سالگرد حماسه 16 آذر را به جامعه دانشگاهی و دانشجویان دانشگاه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در متن پیام دکتر «عبدالخالق کشاورزی» آمده است:

16 آذر ماه که از راه می رسد برای جامعه دانشگاهی ایران، یادآور پایمردی و ایستادگی دانشجوی مسلمان در برابر نظام سلطه و رشادت دانشجویانی است که سینه خود را در برابر تیرهای استعماری دشمن سپر کرده و در گذر زمان، فریاد ضد استکبارستیزی ملت ایران را به گوش جهانیان رسانده اند.

بدون شک، نعمت بزرگ استقلال و آزادی و امنیت پایدار امروز کشورمان، مرهون مجاهدت و فداکاری جوانان و دانشمندان بزرگواری است که با خون خود نهال پر خیر و برکت انقلاب اسلامی را آبیاری کردند.

قشر دانشجو و دانشگاهی، نیروی فعال و پویای هر جامعه و بازوی توانمند علمی هر کشور محسوب می شود، به گونه ای که امام راحل عظیم الشان (ره)، دانشگاه را مبدا تحولات می دانستند و رهبر معظم انقلاب نیز به دفعات بر لزوم آگاهی سیاسی دانشجویان و مشارکت آنان در مدیریت جامعه تاکید ورزیده اند.

دانشجوی آگاه با الهام از سیره الهی سیاسی امام امت، نصایح رهبر فرزانه انقلاب و حرکت در خط سرخ شهادت، توانسته است به دور از هیاهوی تبلیغاتی دشمنان، استقلال طلبی، آزادی خواهی و استکبار ستیزی خود را حفظ کند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، این روز را به همه دانشجویان تلاشگر و مومن ایرانی به خصوص دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز تبریک عرض کرده و توفیقات روزافزون شما عزیزان را در همه امور فردی و اجتماعی به ویژه در عرصه فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی از خداوند متعال مسالت دارم .

دکتر عبدالخالق کشاورزی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 

پیام تبریک معاون آموزشی دانشگاه به مناسبت روز دانشجو

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با ارسال پیامی، روز دانشجو را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در متن پیام دکتر «مصباح شمس»، آمده است:

روز دانشجو روز تجلی حضور آگاهانه دانشجویان در صحنه های مختلف ملی و کشوری است که با درک حساسیت شرایط کشور و حفظ استقلال و آزاد اندیشی و مبارزه با هرگونه سلطه طلبی زورگویان، پای در میدان گذاشته و از منافع ملی کشور دفاع می کنند.

دانشجویان همواره به عنوان قشر پیشرو و آگاه جامعه و حساسیت نسبت به مسائل کلان کشور، به کمک مدیران و دست اندرکاران اداره جامعه آمده و خود را برای اداره بهتر کشور در آینده آماده می کنند؛ دانشجویان عزیز علاوه بر تلاش جدی در فراگیری علم و دانش و کسب بالاترین مراتب علمی در سایر مهارت های اجتماعی نیز خود را برای فردای جامعه مهیا سازند.

با تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان عزیز امیدوارم که با تلاش های ارزنده همه همکاران و سخت کوشی دانشجویان شاهد ارتقاء هرچه بیشتر دانشگاه در عرصه های ملی و بین المللی باشیم.

دکتر مصباح شمس

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 
پیام تبریک معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه به مناسبت روز دانشجو
در متن پیام معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز آمده است:

امروز صفحات تاریخ گواه آن است که دانشگاهیان، در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی و حفظ آن، در حماسه دفاع مقدس و نیز در پیشرفت و رشد همه جانبه میهن عزیزمان، شرکت مخلصانه و نقشی مهم و اساسی بر عهده داشته و دارند.

16آذر روزی است که فریاد خودآگاهی و خودباوری ملت ایران از دانشگاه به گوش استعمارگران رسید و به آنان فهماند که دانشجوی مسلمان ایرانی، هوشیار و در صحنه، گوش به فرمان رهبر خود دارد و می‌ خواهد دانش را در خدمت ایمان و وسیله سعادت ملت و کشور خود سازد.

اینجانب روز دانشجو را به عنوان نماد آزادگی و استکبارستیزی دانشجوی مسلمان، روز تأکید بر اهمیت علم آموزی و لزوم حقیقت جویی، روز تأکید بر لزوم تقویت ایمان و اهمیت افزایش بصیرت سیاسی و معرفت دینی بر تمامی دانشجویان مؤمن و پُرتلاش ایران اسلامی تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون این عزیزان را در همه امور فردی و اجتماعی به ویژه در عرصه فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فناوری از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.

دکتر یونس قاسمی

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 

تاریخ:
1397/09/15
تعداد بازدید:
347
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal