سال 99، جَهشِ تولید
A+
A-
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ فروردين
خبر امروز/ 29 دی
.

 در سپیدان انجام شد؛ امدادرسانی به بیش از 450 مصدوم در آخرین جمعه دی

رئیس شبکه بهداشت و درمان سپیدان از امدادرسانی اورژانس 115 به 457 مصدوم در آخرین جمعه دی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سپیدان، مهندس «سیاوش کریمی» با اشاره به ورود گسترده گردشگران به شهرستان سپیدان با توجه به بارش برف و آغاز بازی های زمستانه گفت: علاوه بر حضور نیروهای اورژانس برای خدمات رسانی به حدود 300 مصدوم در روز جمعه بیست و هفتم دی، 152 نفر نیز به اتوبوس آمبولانس مستقر در محدوده پیست های اسکی شهرستان مراجعه کردند که از این تعداد، 142 نفر به صورت سرپایی از خدمات درمانی برخوردار شدند.

او افزود: در این روز 31 اعزام به بیمارستان های سپیدان و شیراز انجام شده که در این ماموریت ها، پنج تیم امدادی مشارکت داشتند./102

 
اجرای پویش آموزش و اطلاع رسانی پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در کوار

در راستای ارتقای آگاهی و حساس سازی مردم در مورد مسمومیت ناشی از گاز مونوکسید کربن، پویش آموزش و اطلاع رسانی پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در شهرستان کوار اجرا شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان کوار، کارشناس مسوول پیشگیری از بیماری های غیر واگیر این شبکه گفت: این پویش با هدف کاهش حوادث و مرگ خاموش ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در سطح استان فارس آغاز شد و در این راستا کارشناسان و بهورزان شبکه با حضور در اماکن عمومی و خصوصی، مدارس و محله ها، شهروندان را با آموزش ها و هشدارهای مستمر با خطرات گاز مونوکسید کربن و راه های پیشگیری از حوادث گاز گرفتگی آشنا کردند.

دکتر «محمودرضا اسدی» افزود: هر ساله با کاهش دما و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز، تعدادی از هموطنان در اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست می ‌دهند، اما باید بدانیم آموزش و رعایت استانداردها، دو عامل مهم مهار مرگ خاموش است.

او با اشاره اینکه مسمومیت با مونوکسید کربن قابل پیشگیری است، بیان کرد: با رعایت احتیاط لازم می توان این دسته از حوادث را به طور کامل مهار کرد.

کارشناس مسوول پیشگیری از بیماری غیرواگیر شبکه بهداشت و درمان کوار ادامه داد: همه باید بدانیم که گازگرفتگی ممکن است برای هر یک از ما ایجاد شود؛ باید گازگرفتگی و مسمومیت ناشی از مونوکسید کربن را جدی بگیریم و همواره نسبت به بررسی وضعیت سیستم های گرمایشی در منزل و محل کار اقدام کنیم.

دکتر اسدی گفت: همگام با برنامه های آموزشی پویش پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شهرستان کوار، درج اطلاعیه، تراکت ها و پوسترهای هشدار دهنده در گروه های خبری مجازی و محلی شهرستان و اعلام خطرات گاز مونوکسید کربن در حال اجراست./102

 
پیاده روی جمعی از کارکنان بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) به مناسبت روز ملی «هوای پاک»

به مناسبت بیست و نهم دی، برابر با روز ملی «هوای پاک» کارکنان مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر(ع) با انجام پیاده روی در بوستان آزادی شیراز، این روز را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر(ع)، مدیر این مرکز درمانی با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست، ضرورتی اجتناب ناپذیر است، گفت: هوای پاک و محیط زیست سالم، از بزرگترین مواهبی است که خدای یکتا به بندگان خود اعطا کرده و انسان، حق از بین بردن و یا ایجاد آلودگی در آن را ندارد.

«پرنیان نیک منش» با اشاره به اینکه این روز با شعار «هوای پاک، اقدام و عمل» نام گذاری شده است، افزود: تعیین روز ملی هوای پاک در تقویم سالانه کشور، ارج نهادن به موهبت های خدادادی، گرامیداشت خدمات تمامی تلاشگران این عرصه و اشاعه فرهنگ بهره برداری بهینه از منابع طبیعی برای حفظ هوای پاک است./103

 

گردهمایی مدیران بیمارستان ها در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی با هدف بررسی خدمات اورژانس پیش بیمارستانی

عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی از برگزاری سومین نشست مدیران در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، با حضور مدیران بیمارستان ها، کارکنان اورژانس دانشگاه، اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشکده مدیریت خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، «محسن بیاتی» با اشاره به طرح و بررسی مسایل مرتبط با خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در این نشست، گفت: در همین راستا شرکت کنندگان پیشنهادات خود را در زمینه کاهش ماندگاری آمبولانس ها و افزایش تعامل مدیریت اورژانس و بیمارستان ها مطرح کردند.

او ادامه داد: بررسی علت های ماندگاری آمبولانس ها به تفکیک بیمارستان ها، تداوم نشست های همفکری، بررسی تخصصی این موضوع با حضور سرپرستاران بیمارستان ها و ارتقای فرهنگ کارکنان بیمارستان ها برای پذیرش سریع تر بیماران اورژانسی از مهم ترین پیشنهادات مطرح شده بود.

دکتر «محمد جواد مرادیان» مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه نیز در این نشستدر خصوص متوسط زمان ماندگاری آمبولانس در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همچنین چالش ها و علل آن سخن گفت./101

 

آشنایی متصدیان رستوران های سپیدان با فرآیندهای رستوران دوستدار سلامت

به مناسبت بسیج ملی تغذیه سالم، نشست آموزشی تغذیه، بهداشت و ایمنی مواد غذایی ویژه متصدیان رستوران ها و بیرون برهای شهرستان سپیدان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان سپیدان، کارشناس تغذیه مرکز بهداشت سپیدان با اشاره به روند افزایشی مصرف غذاهای رستورانی و بیرون برها در بین عموم مردم گفت: رعایت نکات لازم برای حفظ ارزش تغذیه ای مواد غذایی از سوی کارکنان شاغل در این مکان ها می تواند سهم بسزایی در حفظ و تامین سلامت مردم داشته باشد.

«مریم جلوداری» افزود: رستوران ها و بیرون برها به عنوان محیط های عمومی سِرو غذا باید در تغذیه سالم، ارتقای فرهنگ افزایش مصرف میوه و سبزی، کاهش مصرف قند، نمک و چربی پیشگام باشند.

«احمد فیروزی» کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت سپیدان نیز در خصوص بهسازی محیط کار با استفاده از مواد شوینده مناسب، رعایت بهداشت فردی کارکنان و استفاده نکردن از ظروف PS برای مواد غذایی گرم، آموزش های لازم را به حاضران ارائه داد.

در این نشست آموزشی دستورالعمل و چک لیست رستوران دوستدار سلامت به حاضران ارایه و مقرر شد برای تمام افراد شرکت کننده در این نشست، گواهی آموزشی صادر شود./102

 
 
دیدار خادمان حضرت سید علاء الدین حسین(ع) با بیماران و کارکنان بیمارستان مادر و کودک شوشتری

مادران بستری در بیمارستان مادر و کودک شوشتری، میزبان خادمان حضرت سید علاالدین حسین(ع) بودند.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مادر و کودک شوشتری، مدیر این مرکز درمانی گفت: همزمان با دهه نخست فاطمیه(س)، به درخواست امور فرهنگی آستان مقدس «سید علاء الدین حسین(ع)»، هیاتی از خادمان آن حضرت در عیادت از مادران تازه زایمان کرده و کارکنان این مرکز درمانی، برای آنان از درگاه خداوند و ساحت مقدس حضرت فاطمه زهرا(س)، طلب سلامتی کردند.

«طاهره گشتاسبی» افزود: در این دیدار معنوی، گرداندن پرچم آن حرم مطهر و اهدای بسته های تبرکی از سوی آستانه آن حضرت در بین بیماران و کارکنان انجام شد./103

 
 
شاخص های عمومی سال 98 جشنواره شهید رجایی بررسی شد

اعضای کارگروه توسعه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز شامل نمایندگان معاونت ها و حوزه ریاست دانشگاه، با هدف بررسی شاخص های عمومی سال 98 جشنواره شهید رجایی، برای چهارمین بار گردهم آمدند.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه گفت: در این نشست، توسعه همکاری های درون سازمانی، طرح موارد نیازمند بودجه در کارگروه اعتبارات و فنی و برنامه ریزی و پایش برنامه ها با هدف تحقق امتیاز مناسب در شاخص های عمومی و اختصاصی، مورد تاکید قرار گرفت.

دکتر «نرجس السادات نسبی» توضیح داد: جشنواره شهید رجایی، هر سال در سه سطح استانی، دستگاهی و ملی با هدف نهادینه سازی ارتقای پیوسته عملکرد سازمان های دولتی و با تعیین و تشویق دستگاه های برتر، به استناد آیین نامه اجرایی مواد 81 و 82 قانون مدیریت خدمات کشوری برگزار می شود./105

 

برگزاری دومین دوره آموزشی phtm در نی ریز

دومین دوره آموزشی مدیریت مصدومان حوادث پیش بیمارستانی در شهرستان نی ریز برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نی ریز، مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی 115 شهرستان نی ریز با اعلام این خبر گفت: این دوره دو روزه با هدف توانمندسازی کارشناسان اورژانس در برخورد با مصدومان حوادث، بیست و چهارم و بیست و پنجم دی در نی ریز برگزار شد.

«محمدحسین کچویی» افزود: در این دوره جدیدترین آموزش های اصولی و علمی در برخورد با بیماران ترومایی به صورت تئوری و عملی به شرکت کنندگان آموزش داده شد که در پایان با برگزاری آزمون همراه بود.

او اضافه کرد: در پایان این دوره، احیای قلبی تنفسی پایه و پیشرفته نیز به شرکت کنندگان آموزش داده شد.

دکتر «داور آل داود» رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نی ریز نیز با حضور در جمع تکنسین های اورژانس، بر اهمیت نقش اورژانس در خدمت رسانی به هموطنان تاکید کرد.

این دوره با مشارکت یکی از شرکت های تولیدی و با حضور تکنسین های اورژانس شهرستان های نی ریز، استهبان، بختگان و تعدادی از کارکنان فوریت های پزشکی اورژانس شرکت فولاد غدیر برگزار شد./102

 
 
کارشناسان بهداشت حرفه ای با مدیریت دانش آشنا شدند/ دستیابی به اهداف سازمان، با مدیریت مشارکتی و بهره گیری از افکار و ایده ها

بیش از 60 کارشناس بهداشت حرفه ای شاغل در کارخانه های شیراز، با مدیریت دانش آشنا شدند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهدای انقلاب، دبیر کمیته مدیریت دانش این مرکز با اشاره به ضرورت مشارکت کارکنان در اجرای هر چه بهتر اهداف سازمانی، بر ارتقای بیشتر و بهتر ارائه خدمات سلامت در جامعه تاکید کرد.

«رویا زحلی نژاد» افزود: برنامه ریزی، هدف گذاری و اجرای برنامه از سوی یک فرد یا گروه به تنهایی امکان پذیر نیست و استفاده از مدیریت مشارکتی و بهره گیری از افکار، ایده ها و تجربیات با ارزش دیگران برای دستیابی به اهداف در سریعترین زمان ممکن اثربخش است.

او با معرفی نحوه ثبت ایده در سامانه مدیریت دانش برای کارکنان شاغل و غیر شاغل، با ورود به نشانی idea.sums.ac.ir ، گفت: افراد پس از نام نویسی و عضویت، می توانند ایده خود را در سامانه ثبت کنند.

این برنامه آموزشی به همت واحد سلامت حرفه ای مرکز بهداشت شهدای انقلاب، برای آموزش مسایل مرتبط با برنامه مدیریت دانش، برای بیش از 60 کارشناس بهداشت حرفه ای شاغل در کارخانه های شیراز برگزار شد./105

 

اجرای طرح وارنیش فلوراید در مدارس مقطع ابتدایی نی ریز

با آغاز اجرای طرح وارنیش فلوراید در مدارس ابتدایی نی ریز، از یک ماه گذشته تاکنون 6 هزار و دویست دانش آموز این مقطع معاینه و فلورایدتراپی شده اند.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نی ریز، مسوول بهداشت دهان و دندان این مرکز با بیان اینکه اجرای این طرح می تواند به کاهش پوسیدگی دندان در دانش آموزان کمک کند، عنوان کرد: این طرح از یک ماه گذشته تاکنون در تمامی مدارس ابتدایی شهرستان در حال اجراست.

«محمدرضا حسین پور» افزود: درمان با فلوراید روشی مفید برای تقویت مینای دندان و پیشگیری از تخریب آن به شمار می رود و اگر در سال دو بار از آن استفاده شود، بیشترین تاثیر را بر دندان دارد.

او با تاکید بر اینکه انجام فلورایدتراپی از سه سالگی به بعد توصیه می شود، اضافه کرد: در حال حاضر این خدمت از سوی دندانپزشکان در مراکز دولتی نیز ارائه می شود./102

 

کارگروه مهندسی مشاغل، شرح وظایف معاونت آموزشی دانشگاه ها را بررسی کرد

ششمین نشست کارگروه مهندسی مشاغل دانشگاه های علوم پزشکی منطقه پنج وزارت بهداشت، با هدف بررسی و بازنگری شرح وظایف معاونت های آموزشی دانشگاه ها برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه گفت: در سلسله نشست های برگزار شده، شرح وظایف، مسوولیت ها و شرایط احراز پست های سازمانی حوزه معاونت آموزشی بررسی و بازنگری می شود.

دکتر «نرجس السادات نسبی» افزود: این نشست غیر حضوری با شرکت مدیران توسعه سازمان و تحول اداری، کارشناسان مهندسی مشاغل، معاونان آموزشی و کارشناسان این حوزه در دانشگاه های کلان منطقه پنج برگزار شد و مصوبات پیشنهادی آن برای تصویب نهایی به وزارت بهداشت ارسال می شود.

او توضیح داد: پیش از این نیز مشاغل ستاد معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی، از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری سایر دانشگاه های منطقه پنج وزارت بهداشت، بررسی شده بود./105

 

مهم ترین راهکارهای مدیریت زمان چیست؟

ارزش مدیریت زمان در شناخت راه ‌هایی است که با توجه و عمل به آن می ‌توان شرایط زندگی را بهبود بخشید.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهدای انقلاب، مسوول واحد سلامت روان این مرکز بهداشت، با اشاره به ضرورت استفاده موثر و اثربخش از زمان برای موفقیت در عرصه کار و زندگی گفت: موفقیت هر شخص در راستای تحقق اهداف و آرمان هایش، به طور قابل توجهی تابع استفاده موثر از وقت است.

«ندا خورشیدیان» افزود: در گذشته نه چندان دور، زمانی که انتخاب و گزینش ها محدودیت داشت، زندگی با ضروریاتش به سادگی سپری می شد؛ افق خواسته ها محدودتر و مردم کمتر نیاز به تفکر در مورد شیوه صرف وقت خود داشتند، اما امروزه با گسترش دامنه اجتماعی و اقتصادی خانواده ها و افزایش فعالیت ها و فناوری های نو، استفاده از زمان به مراتب مشکل تر شده است.

او ادامه داد: اگر چه فناوری ها سبب شده در مدت زمان کمتری، به بسیاری از اطلاعات دسترسی پیدا کنیم، اما این احساس همیشه وجود دارد که از زمان، عقب مانده و نمی توانیم از آن به صورت موثر بهره ببریم؛ در واقع همیشه با مساله مدیریت ضعیف زمان مواجه هستیم و می توان گفت، مدیریت زمان موضوعی است که همه ما چه در زندگی شخصی و چه در زندگی شغلی یا حرفه ای خود به آن نیاز داریم تا به موفقیت دست یابیم.

خورشیدیان ادامه داد: استفاده بهینه از زمان با جدیت و تلاش تمام، اجازه ندادن به دخالت ناروای امور و حادثه ‌ها در جریان اجرای برنامه، طبق برنامه ‌ای صحیح و درست عمل کردن مقابل رفتارهای واکنشی، تسلط و حاکمیت بر زمان و مهار کردن زمان، از ارکان مدیریت زمان است.

مسوول واحد سلامت روان مرکز بهداشت شهدای انقلاب درباره تعریف مدیریت زمان گفت: مدیریت زمان یعنی کنترل زمان و کار خود را به دست بگیریم و اجازه ندهیم که امور و حادثه ها، ما را هدایت و رهبری کنند؛ اگر انسان در رابطه با جریان های زندگی، انفعالی عمل کند، زمان به شدت هدر می رود.

او یکی از مهمترین سرمایه‌ های زندگی را زمان دانست و اضافه کرد: ارزش مدیریت زمان در شناخت راه هایی است که با توجه و عمل به آن می ‌توان شرایط زندگی را بهبود بخشید و زندگی مطلوب‌ و مفید‌ی را برای خود رقم زد.

خورشیدیان اولویت ‌بندی کارها را از مهمترین راهکارها در زندگی برای رسیدن به اهداف بلندمدت و کوتاه ‌مدت برشمرد و عنوان کرد: اگر فردی برای انجام کارهایی که قرار است در یک روز انجام دهد، اولویت‌ بندی درستی نداشته باشد، به احتمال زیاد از انجام یک یا چند کار مهم باز می ماند؛ افراد موفق تلاش نمی‌ کنند تا همه کارهای خود را انجام دهند، بلکه آنها یاد گرفته‌ اند تا کارهای مهم خود را انجام دهند.

او داشتن برنامه ریزی را از دیگر راهکارها برای مدیریت زمان عنوان کرد و افزود: مهمترین قاعده در برنامه ریزی مکتوب کردن کارها است؛ این کار مزایای بسیاری دارد و موجب کنترل برنامه ها، کاهش فشار بر حافظه و ایجاد انگیزه درونی، داشتن تمرکز در کارها، ایجاد بایگانی از فعالیت های انجام شده یا در حال انجام و تشخیص اولیت اهداف از طریق مقایسه آنها می شود.

این کارشناس سلامت روان توصیه کرد: هر وقت تصمیم به انجام کاری گرفتیم، لازم است در همان زمان برای آن کار اقدام کنیم، زیرا یک گام کوچک می تواند انرژی و انگیزه بالایی برای انجام آن به وجود آورد.

نشست آموزشی «مدیریت زمان» برای بیش از 30 نیروی شاغل در بیمارستان شهید دکتر فقیهی برگزار شد./103

 

زیارت کارکنان دانشکده بهداشت از حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به مناسبت ایام فاطمیه (س)

همزمان با ایام فاطمیه(س)، اساتید و کارکنان دانشکده بهداشت به زیارت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) رفتند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، دکتر «محمد حسینی» معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده با بیان اینکه این برنامه به همت فرهنگسرای دانشکده و با همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی دانشکده شد، گفت: در این برنامه فرهنگی زیارتی که با هدف آشنایی هر چه بیشتر اساتید و کارکنان با کرامات حضرت و تجدید روحیه معنوی برگزار شد، مدیریت خدام آستان محمدی و احمدی با بیان سخنان و روایت از کرامات و معجزات آن امامزاده واجب التعظیم به بیان تاریخچه مختصری از بنا و نمای فعلی این مکان مقدس پرداخت./101

پایان خبر

 
نمایش فیلم
تاریخ:
1398/10/29
تعداد بازدید:
543
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal