سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
راه اندازی کلینیک بیماری های متابولیک مادرزادی در درمانگاه امام رضا(ع)
.

کلینیک بیماری های مادرزادی متابولیک، در طبقه پنجم درمانگاه امام رضا(ع) و در نوبت صبح روزهای شنبه و ‌دوشنبه، پذیرای مراجعان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «حسین مروج» متخصص اطفال و فوق تخصص غدد و ‌متابولیسم کودکان با اعلام خبر راه اندازی این کلینیک، گفت: بسیاری از نواقص ژنیتیکی و ‌مادرزادی سبب اختلال عملکرد بعضی دستگاه های بدن می شوند.

او با تقسیم بندی این اختلالات، افزود: بیماری گروه اول با توصیه های درمانی شامل رژیم غذایی و دارو قابل بهبودی کامل است، گروه دوم گروهی هستند که با دارو می توان بیماری آنها را کنترل کرد و از پیشرفت بیماری جلوگیری کرد اما علائم بیماری در آنها به صورت کامل برطرف نمی شود و دسته ‌سوم بیمارانی هستند که توصیه های درمانی و دارو هیچگونه اثری در بهبودی آنها ندارد اما با بررسی بیماری آنها می توان از بروز بیماری های مشابه در دیگر فرزندان خانواده پیشگیری کرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌ پزشکی شیراز با ابراز امیدواری نسبت به اثربخشی راه اندازی این کلینیک در کاهش آمار مرگ و ‌میر کودکان و عوارض ناشی از بیماری های متابولیک، ادامه داد: شناخت و‌ درمان کودکان مبتلا به بیماری های متابولیک، در زمینه پیشگیری از این بیماری ها در دیگر نوزادان خانواده راهگشاست.

دکتر مروج ادامه داد: اهمیت این موضوع سبب شده تا در این کلینیک با حضور تیمی شامل پزشکان فوق تخصص غدد و ‌متابولیسم کودکان، کارشناس تغذیه، دکترای روانشناسی و پرستار، به بیماران خدمات رسانی شود.

او روند مراجعه بیمار را شامل ثبت مشخصات فردی،‌ تشکیل پرونده و سپس ارجاع به پزشک و ‌متخصص عنوان کرد./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/07/18
تعداد بازدید:
409
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal