حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن
به پویش " نه به استفاده از کیسه پلاستیک" بپیوندیم
.

کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب به مناسبت بیست و یکم تیر، روز بدون استفاده از کیسه های پلاستیکی، از عموم مردم برای پیوستن به پویش " نه به استفاده از کیسه پلاستیک" دعوت کرد.

به گزارش «وب دا» در شیراز، مهندس «اسحاق عباسی»، نامگذاری این روز را تلاشی برای فرهنگ سازی و ارتقای سطح دانش شهروندان در زمینه مضرات استفاده از کیسه‌های نایلونی عنوان کرد و گفت: یکی از آثار مخرب پلاستیک، بازیافت بسیار طولانی مدت این فراورده نفتی در طبیعت است؛ امروزه پلاستیک بیش از اندازه جایگزین موادی مثل شیشه، ‌آهن و چوب شده و در تولید انواع وسایل خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

او تهدیدات محیط زیست با پلاستیک را در زمینه آلودگی آب، غذا، هوا و محیط زیست، بسیار خطرناک توصیف کرد و ادامه داد: این روز بهانه ای است برای مصرف نکردن بی رویه کیسه های پلاستیکی و هر فرد در جامعه، برای گرامیداشت این روز می تواند در این حرکت مهم سهمی داشته باشد .

« عباسی» آموزش خانوارها و ارتقای سطح فرهنگ مردم جامعه به جایگزین کردن کیسه های پارچه ای، حصیری، ظروف چوبی، ‌سرامیک و شیشه ای به جای کیسه و بطری های پلاستیکی را گامی مهم در مسیر حفظ محیط زیست دانست و اضافه کرد: اما نباید منتظر ماند که بحران محیط زیست برای حال و آیندگان بوجود آید که دیگر فرصتی برای حل آن نباشد .

کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب، جمع آوری انبوهی از کیسه های پلاستیکی و بازیافت آن به محصولاتی که هیچگونه توجیه اقتصادی ندارد را مقرون به صرفه ندانست و گفت: ایجاد قوانین کاهش مصرف، محدودیت و جایگزینی کیسه های نخی به جای کیسه های پلاستیکی و شاید برگشت به سنت قدیمی استفاده از ظروف شیشه ای، سرامیکی و چوبی به جای ظروف یک‌بار مصرف، راهگشای ما در این بحران می تواند باشد./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/04/20
تعداد بازدید:
486
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:9
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal