حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن
بررسی راهکارهای توسعه خدمات رسانی به بیماران مبتلا به دیابت در نشست مشترک مسوولان معاونت اجتماعی و بنیاد دیابت بوعلی
.

مسوولان معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در نشستی مشترک با مسوولان بنیاد دیابت بوعلی، راهکارهای توسعه خدمات رسانی به بیماران مبتلا به دیابت و پیشگیری از شیوع این بیماری در جامعه را بررسی کردند.

به گزارش «وب دا» در شیراز، «علی فرهادی» رئیس اداره سازمان های مردم نهاد معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست ضمن تقدیر از خدمات این انجمن، راه های تعامل و همکاری دانشگاه با سمن های حوزه سلامت و اهداف و برنامه های معاونت اجتماعی برای افزایش آگاهی عمومی و ارائه آموزش های لازم در این زمینه را بیان کرد.

او آموزش در زمینه پیشگیری را راهکاری برای ارتقای سلامت عمومی جامعه خواند و بر لزوم ارائه گزارش عملکرد انجمن، همراه با تکمیل فرم ها و چک لیست های ابلاغی برای توسعه همکاری ها، تاکید کرد.

استفاده از ظرفیت همکاری های بین بخشی و هماهنگی با آموزش و پروش استان برای آموزش پیشگیری به دانش آموزان، تعامل برای برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه بیماران و خانواده ها، همکاری برای اطلاع‌رسانی و آموزش های عمومی با استفاده از ابزارهای مختلف، هماهنگی با اساتید برای حضور در برنامه های آموزشی، همکاری با صدا و سیمای فارس برای ارتقای آگاهی عمومی نسبت به بیماری دیابت و مشکلات بیماران مبتلا به آن، استفاده از ظرفیت کانون های محلات در امر آموزش و جلب مشارکت نیکوکاران در حمایت از بیماران مبتلا به دیابت، از جمله محورهای مورد بررسی در این دیدار مشترک بود.

رئیس اداره سازمان های مردم نهاد معاونت اجتماعی به همراه کارشناسان، ضمن بازدید از بخش های مختلف این انجمن شامل بخش های روانشناسی، تغذیه، ورزش درمانی، روند تشکیل پرونده و پاسخگویی به مراجعان را بررسی و با بیماران و مسوولان هر بخش گفت و گو شد.

«عطار» مدیرعامل بنیاد دیابت بوعلی به بیان فعالیت های این انجمن پرداخت.

بنیاد دیابت بوعلی واقع در طبقه ششم درمانگاه امام رضا (ع)، از سال 1393 در شیراز شروع به فعالیت کرده است، این بنیاد، هم اکنون پنج هزار بیمار مبتلا به دیابت را تحت پوشش دارد که حدود 30درصد از این جمعیت، شامل افاغنه است./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/04/20
تعداد بازدید:
180
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal