حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن
هم اندیشی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و صدا و سیما در راستای ارتقای فرهنگ سلامت| اهمیت به‌کارگیری توانمندی های رسانه ای در آموزش‌های پیشگیرانه
.

مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و صدا و سیما، در نشستی مشترک، راهکارهای توسعه همکاری ها، در راستای ارتقای فرهنگ سلامت عمومی را بررسی کردند.

به گزارش «وب دا» در شیراز، مهندس «سید تقی سهرابی» مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس در این نشست که در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، با اشاره به حضور این سازمان در مناسبت های مختلف، قبل، حین و پس از برگزاری، نسبت به توسعه همکاری ها در حوزه سلامت، اعلام آمادگی کرد و گفت: توجه سازمان صدا و سیما به موضوع سلامت، به حدی بوده که علاوه بر برنامه های مختلف در کانال های رادیویی و تلویزیونی، شبکه ای را نیز به صورت ویژه به این موضوع اختصاص داده است.

 

او با بیان اهمیت و جایگاه برنامه های سلامت محور در رسانه ملی، افزود: در استان فارس نیز با تعامل مثبت دکتر «بهادر» رئیس دانشگاه با رسانه، همکاری خوبی میان صدا و سیما و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حوزه ارتقای فرهنگ سلامت وجود دارد.

مهندس «سهرابی» به موضوع مهم توجه به امور پیشگیرانه از بیماری ها و ناهنجاری ها تاکید کرد که لازم است در این زمینه با هم افزایی، در جامعه تقویت شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس از ویژه برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به عنوان یکی از محورهای فعالیت این سازمان یاد کرد که در حوزه سلامت، می تواند گویای مسایل مهمی باشد.

 

دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با تاکید بر اهمیت ارتباط مشترک دو سازمان، در راستای ارتقای سلامت عمومی، گفت: بسیاری از بیماری ها، با اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی، قابل درمان است و می توان از توانمندی های رسانه، در راستای تحقق این هدف و کاهش هزینه های نظام سلامت، بهره جست.

او فرهنگ‌سازی در امر پیشگیری را محور مهم دیگری در امر گسترش سلامت عمومی عنوان کرد که دستیابی به این مهم، به کمک رسانه ملی، تسریع می شود.

دکتر «بهادر» در ادامه با اشاره به طرح تحول نظام سلامت که طی چند سال گذشته، دستاوردهای مهمی را در امر گسترش بهداشت و درمان در کشور به همراه داشته است، تاکید کرد: باید در قالب اجرای این طرح، ضمن حفظ کیفیت خدمات‌رسانی، هزینه ها را مدیریت کنیم.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در تایید گفته های مدیرکل سازمان صدا و سیما، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را فرصتی مهم برای انعکاس و مقایسه خدمات گذشته و حال دانست.

او افزود: صدا و سیما، خود یک دانشگاه بزرگ فرهنگ‌سازی است و می تواند نقش موثری در امر آموزش پیشگیری و خودمراقبتی در جامعه ایفا کند.

دکتر «بهادر» همچنین بر موضوع اطلاع رسانی در استان، در خصوص توانمندی های موجود، در حوزه بهداشت و درمان شهرستان های استان تاکید کرد و گفت: با توجه به تلاش هایی که در راستای دسترسی و توزیع عادلانه خدمات، به ویژه به کمک طرح تحول نظام سلامت صورت گرفته است، بایستی بتوانیم مردم استان را از ظرفیت های موجود در شهرستان ها آگاه ساخته و از حجم مراجعه به مرکز استان و تحمیل هزینه به خانواده ها، پیشگیری کنیم.

در ادامه این نشست، مسوولان و معاونان سازمان صدا و سیما و اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پیرامون محورهای توسعه همکاری ها، تبادل نظر کردند.

 

اهمیت برنامه های سلامت محور صدا و سیما و استقبال خوب مردم از اینگونه برنامه ها، اولویت بخشیدن به موضوعات پیشگیرانه، بهره‌جویی از ظرفیت های متعدد رسانه ای نظیر تولید انیمیشن، مستند، فیلم و خبر و پرداختن به مشکلات چند بعدی مرتبط با سلامت، مانند حوادث ترافیکی و بیماری های غیرواگیر، از جمله مباحث مورد تاکید در این نشست بود.

انعکاس موضوع امکان پیوند زنده به زنده در شیراز، به عنوان تنها مرکز کشور، توجه به خدمات ارزشمند خاطرات جنگ در حوزه سلامت، بیان مسایل بیماران بلاصاحب، اطلاع رسانی در خصوص سمینار صلح و سلامت، توریسم سلامت و حضور بیماران، دانشجویان و دستیاران خارجی در استان برای آموزش و درمان، وقف در حوزه سلامت و نحوه خدمات‌رسانی به کارکنان صدا و سیما در بیمارستان ها و مراکز دانشگاه، از دیگر محورهای گفت و گوی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سازمان صدا و سیما، در این نشست بود.

دکتر «سید حسین حقایقی» قائم مقام مدیرکل سازمان صدا و سیما، «قدرتی» معاون برنامه ریزی و مالی صدا و سیما، «کرمی» معاون واحد خبر، «رئوف» معاون سیما، «جمالی» معاون صدا، «داورپناه» مدیر روابط عمومی و مهندس «نبوی زاده»، در این نشست، مدیرکل صدا و سیمای فارس را همراهی می کردند.

همچنین دکتر «سید منصور کشفی» مشاور عالی رئیس دانشگاه، دکتر «مهرداد شریفی» سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع، دکتر «عبدالحسین فرح بخش» رئیس حوزه ریاست، دکتر «اکبر اجرائی» مدیر روابط عمومی و مهندس «ابوذر پاریزی» معاون روابط عمومی دانشگاه، در این نشست، به بیان محورهای همکاری مشترک دو سازمان پرداختند./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/04/20
تعداد بازدید:
336
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal