حکایت تلالو ایمان و معنویت در نگاه مدافعان حرم
حکایت تلالو ایمان و معنویت در نگاه مدافعان حرم

1396-5-21


داستان مظلومیت مومن، داستانی تکراری نیست. به بلندای تاریخ، ظالم و مومن در برابر هم قد علم کرده اند و خون ها ریخته شده، اما بی شک هر قطره خون مومن، حماسه ای ساخته که بر عظمت روح تاریخ افزوده و گواهی بوده بر مصداق خلیفه خداوند بودن در زمین.

این بار نیز سر تعظیم فرود می آوریم در برابر حماسه سازی دیگر؛ شهید "محسن حججی" که غرق می شوی در برابر وسعت نگاه بی انتهایش.

تصویر واضح است: مظلوم_ظالم

و این تصویر در همیشه تاریخ تکرار شده و مومنان با سرمشق گیری از مولایشان سیدالشهدا(ع) راه او و یاران باوفایش را امتداد داده اند و "محسن حججی" نیز با برافراشتن دوباره پرچم ایمان و شرافت، در ردیف یاران مولایش جای گرفت.

اگر خوب بنگریم: "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا"، نسل پاکی و ناپاکی تا همیشه در امتداد است و سالار کربلا و یاران شریفش این بار پذیرای رهروی دیگر از تبار ایمانند که خون پاکش برای همیشه در دفتر تاریخ به نیکی و سربلندی، به یادگار می ماند.

من شنیدم سر عشاق به زانوی شماست

و از آن روز سـرم میـل بریـدن دارد

کاش می دانستیم نگاه محسن حججی به کجا دوخته شده که اینچنین آرام و متقن است. کاش می دانستیم کدام باور آن لحظه در ورای این نگاه تلالو یافته که یاران شمر آن را بر نتابیدند.

شمریان زمان این بار در کسوت تکفیریان داعش، کوردلانه رشادت مومنان و مدافعان حرم را از یاد برده اند و نمی دانند که باور و ایمان حججی ها، تا همیشه جاویدان است.

حماسه سرهای بریده، با همیشه مظلومیت تاریخ ایمان درآمیخته و انگار تاریخ نمی خواهد فراموش کنیم.

پس به عزت و شرافت محسن حججی که غریبانه جان سپرد، تمام قد می ایستیم و سر تعظیم فرود می آوریم.

تا محضر دوست، بی نشان باید رفت

بی سر به سرِ نیزه عیان باید رفت

مانند علمدار ادب باید کرد

در خیمه صاحب الزمان(عج) باید رفت

 
آمار بازدیدکنندگان
بازدید امروز:1
بازدید کل: 7,337